Donice z betonu architektonicznego posiadają wiele formatów, kształtów i kolorów. Wszystkie jednak łączy jedno: surowe piękno i niepowtarzalność materiału, z którego są wykonane, trwałość, stabilność oraz odporność na warunki atmosferyczne. W nowoczesnych aranżacjach donice mogą być wykorzystane na wiele sposobów. Zobaczmy, jak urastają one do rangi głównego bohatera ogrodu oraz to, jak pełnią w nim rolę wyróżniającego się dodatku użytkowo-aranżacyjnego.
Betonowe donice pełnię swojego nowoczesnego uroku prezentują w zestawach. Ciekawe kompozycje różnego rodzaju kolorów, geometrycznych kształtów i rozmiarów powodują, iż tak zastosowane urastają do rangi elementu wiodącego w ogrodowej aranżacji. To na nich skupia się cała uwaga i to one stanowią o atrakcyjności projektu. Nadają mu elegancji, świetnie wpisując się w nowoczesne zielone aranżacje, dzięki minimalistycznemu designowi. Krótko skoszona trawa, dekoracyjne kamienie, kora, zimozielona roślinność, proste geometryczne ścieżki, drewno – to najlepsi towarzysze donic z betonu. Razem stanowią świetne rozwiązanie dla zielonych przestrzeni w stylu modern.
Donice z betonu architektonicznego najczęściej jednak pojawiają się w ogrodzie lub na tarasie jako detal użytkowo-dekoracyjny. W zależności od koloru i formatu potrafią albo jak kameleon wtopić się w tło, uzupełniając aranżację (kolory szare) lub wyróżnić ją ciekawym detalem (białe, czarne). Ich proste nieposiadające ozdobników formy szczególnie dobrze komponują się z ogrodami w stylu modern, w których dominuje porządek, ład i geometria. Beton świetnie podkreśla naturalny urok roślin, donice z niego wykonane bardzo dobrze sprawdzą się w różnych rolach: dzięki dostępnym różnym rozmiarom pomieszczą większe i mniejsze rośliny. Stworzą na tarasie kwitnącą balustradę, oddzielą od siebie różne części ogrodu, staną się punktem centralnym tarasu.