Na pierwszy rzut oka wykonanie tego podjazdu-parkingu nie zaskakuje niczym wyjątkowym. Pomysłowość tkwi jednak w odpowiednim dobraniu koloru do barw elewacji i ich kontrastowe odbicie w nawierzchni. Ciemne i jasne barwy kostki a także odpowiednie jej ułożenie – proste linie i kąty odpowiadające kształtom budynku – pozwoliły na uzyskanie wyjątkowo ciekawego efektu. Niewątpliwie kluczem do sukcesu jest również umiejętne operowanie wydłużoną formą bruku. Odwrócenie o 90 stopni kostki ciemnej w stosunku do jasnej wizualnie odcina część parkingową od reszty podjazdu. Jak widać nie tylko finezyjne wzory mogą dać ciekawy efekt.
Czasami nawierzchnia powinna stanowić jedyni jednolite tło dla domu. Szczególnie jeśli jego architektura jest bardzo efektowna. Tak się dzieje w tym przypadku. Szlachetna faktura kostki płukanej oraz jej powiększony format – tylko tyle wystarczy, by stworzyć minimalistyczną, ale elegancką i nowoczesną jednocześnie oprawę dla wyjątkowej architektury. Zastosowanie wzorów, różnych faktur czy kolorów mogłoby zaburzyć w odbiorze całość projektu, wprowadzając znamiona chaosu. Czasami mniej mówi naprawdę więcej.
Długi podjazd okazuje się być swoistym wprowadzeniem do części właściwej otoczenia domu. Zastosowanie od samego początku wjazdu materiału jednorodnego w kolorze i formie pozwoli na ujednolicenie wszystkich części składowych przestrzeni okołodomowej, a co za tym idzie, pomoże nam budować klimat posesji niejako od wejścia. Spójna z kolorem elewacji nawierzchnia, wstawki i obramowanie korespondujące z barwą dachu, prostota kształtu łagodzona delikatnymi zaobleniami – tylko tyle i aż tyle wystarczy, by otoczenie domu tchnęło uporządkowaniem i harmonią, a co za tym idzie – budowało niezwykle pozytywne pierwsze wrażenie.
Wzory na nawierzchni to rozwiązanie proponowane dla dużych płaszczyzn bruku. Łącząc kolory, kształty i tworząc desenie dynamizujemy przestrzeń i unikamy wrażenia monotonii. Takie projekty – choć efektowne – wymagają jednak wprawy. Przesada może skutkować wprowadzeniem wrażenia chaosu, który zniweczy wszelkie zamiary wyjątkowego efektu . Ciemnoszare połacie bruku zostały tutaj złamane białymi pasami z kostek i płyt. Wyznaczają one części składowe podjazdu, chodnika. Całość harmonizuje z kolorem elewacji i dachu. Symetryczne i geometryczne wzory budują wrażenie ładu i porządku. Dla osób chcących, by ich nawierzchnia się wyróżniała.
Tzw. kostki i płyty eko pozwalają nam budować nawierzchnie ekologiczne czynne. Projekt podjazdu może łączyć więc w sobie nie tylko stabilność i utwardzenie, ale również dbałość o środowisko. Zadanie to jest niewątpliwie dużo łatwiejsze, gdy wykorzystujemy w projekcie produkty umożliwiające proste łączenie, bez konieczności docinek. Tak jest w przypadku tego podjazdu. Zastosowano na nim płyty Linea i ecoSolid. Pasują one do siebie pod względem wymiarów, dlatego możemy je zestawiać, łącząc funkcjonalność i nowoczesną estetykę z rozwiązaniami eko. Melanże kolorystyczne podłużej płyty Linea uzupełniono płytami ecoSolid. Wolne przestrzenie wysypano grysem . Wszystko tworzy spójną całość. Na ekopiątkę.